Oferty pracy operator koparki operator maszyn budowlanych

Operator Koparki – stała PRACA, dobre ZAROBKI

|

Operator Koparki pracownik na wagę złota

W zasadzie żadna budowa nie rozpocznie się bez użycia koparki i obsługującej jej operatora. W ujęciu wartościowym roboty ziemne to nawet kilkadziesiąt procent wartości budowy. Dla obiektów kubaturowych z kondygnacjami podziemnymi i nawet powyżej 60% dla obiektów infrastrukturalnych. Zawód operatora koparki nie jest przy tym szczególnie trudno dostępny. Wymaga ukończenia kursu na właściwą klasę uprawnień – klasa III na koparki o masie całkowitej do 25t, klasa II na koparki z łyżką o pojemności do 1,5 m3 i klasa I bez ograniczeń.

Tu znajdzie oferty pracy dla operatorów maszyn budowlanych.

Jaki jest koszt kursu na uprawnienia Operatora Koparki?

Koszt takiego kursu to 1200 do 2400zł, do tego trzeba doliczyć opłatę za egzamin państwowy -350zł. Egzamin składa się z części teoretycznej, dotyczącej przede wszystkim przepisów BHP oraz praktycznej. Obejmującej znajomość obsługi koparki i wykonanie zadania zleconego przez egzaminatora. Po zaliczonym egzaminie kandydat otrzymuje potwierdzenie uprawnień w książce operatora maszyn roboczych i może już rozpocząć pracę. Uprawnienia wydawane są bezterminowo. Prawo jazdy wymagane jest wyłącznie w przypadku poruszania się koparka po drogach publicznych

Zarobki operatora maszyn – wysoka półka branży budowlanej

Operator koparki praca, średnich zarobkach na poziomie 7-8 tys zł koszt kursu nie jest istotną barierą utrudniająca dostęp do zawodu. Dostępne są ponadto możliwości refinansowania zawodowych kursów specjalistycznych  w programach wsparcia Urzędów Marszałkowskich. Ważniejsze jest jednak  pewność zatrudnienia w zawodzie, klasyfikowanym od lat jako deficytowy. Wobec wzrostu realizacji inwestycji infrastrukturalnych – dróg, sieci kanalizacyjnych, nie zmieni tego nawet przejściowy spadek produkcji budowlano montażowej w sektorze mieszkaniowym. Obiektywnie istniejący  strukturalny niedobór mieszkań nieuchronnie spowoduje  powrót przynajmniej do poziomu z lat 2018-2021, po ustabilizowaniu  wysokości stóp procentowych i dostępności kredytu hipotecznego. Nie ma więc żadnych uzasadnionych obaw o pracę w tym zawodzie, również dla mieszkańców małych miejscowości, gdzie brak dużych inwestycji budowlanych równoważony jest stałym popytem na usługi melioracyjne realizowane m. in. w ramach licznych programów środowiskowych w rolnictwie.

Operator koparki – ciekawy zawód budowlany

Na koniec, nie zapominajmy, że często niedocenianym elementem przy wyborze zawodu jest długofalowa, pozytywna integracja pracownika w zespole. Grupa budowlana składająca się z kilku do kilkunastu pracowników fizycznych potrzebuje niemal stałej współpracy operatora koparko ładowarki, nie tylko na etapie robót ziemnych. Do takiej grupy dołączają nowi pracownicy, odchodzą starzy, a operator najczęściej pozostaje, z perspektywa niewyniszczającej fizycznie pracy do późnych lat.

Operator Koparki na Pracownikbudowlany.pl

Przydatne linki

Jak zostać operatorem koparki
Operator koparki szkolenia dla operatora koparki stan.edu.pl
Operator koparki a rynek pracy dla operatorów maszyn budowlanych

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *