Pracownik budowlany praca oferty pracy na pracownikbudowlany.pl

Pracownik budowlany / Pracodawca – poszukiwany

| |

Pracownik budowlany a Polski rynek budowlany

Polski rynek budowlany był według analityków PWR drugim pod względem wartości w Europie Środkowej i Centralnej w 2021 roku. Osiągnął wartość 55,8 mld euro, co oznacza wzrost w stosunku do 2020 roku o 3,6 proc. Jak wyglądają perspektywy dla „pracownika budowlanego” w najbliższym czasie w Polsce? Czy specjaliści będą mieli co robić?

Polski rynek budowlany a prognozy i wyniki

We wspomnianym 2021 roku w Polsce wybudowano najwięcej mieszkań w całej Europie. Powstało około 221 tys. lokali, które oddano do użytku. Analitycy zwracają uwagę, że rynek budowlany w Europie Środkowej i Centralnej jest napędzany głównie przez Polskę. W naszym kraju dalej jest zbyt mało mieszkań w stosunku do potrzeb.

W 2022 roku rynek budowlany nieco wyhamował, a wiązało się to z wojną na Ukrainie, wysoką inflacją i coraz droższymi kredytami. Według danych Głównego Urzędu Statystycznego we wrześniu 2022 roku cena była wyższa o 14,6 proc. niż rok wcześniej. Koszt 1 m2 obiektu oddanego do użytku na koniec III kwartału poprzedniego roku wynosił już blisko 5,3 tys. Czego można się zatem spodziewać po 2023 roku?

Początkowi 2023 roku może towarzyszyć słabsza koniunktura. Polski Związek Pracodawców Budownictwa ocenia, że firmy w drugiej połowie 2023 roku rozpoczną realizację nowych projektów, aby przygotować się na lata 2024-2025, w których spodziewane jest ożywienie popytu. Ponadto w Polsce zauważalny jest brak wystarczającej liczby mieszkań dla zainteresowanych najmem. Ofert jest coraz mniej, a zainteresowani mają coraz mniejszy wybór – to kolejna przyczyna potrzebnych inwestycji w branży budowlanej. Jak przy tym wszystkim wyglądają możliwości zatrudnienia w branży?

Pracownik budowlany w Polsce – perspektywy

Obecnie realizowanych jest wiele inwestycji, które będą kontynuowane. Zgodnie z przewidywaniami Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa w II połowie 2023 roku mają się rozpocząć nowe, które mają zaspokoić oczekiwania rynku w kolejnych latach. W 2023 roku wchodzą w życie przepisy, które dają możliwość budowy domu powyżej 70 m² tylko na podstawie zgłoszenia z projektem i obowiązkowym kierownikiem budowy. To duże ułatwienie dla planujących inwestycje. Dlatego pracy dla specjalistów: malarzy, murarzy, operatorów maszyn budowlanych, kierowców ciężarówek czy instalatorów nie zabraknie, co widać po popularnych stronach ogłoszeniowych.

Portal pracownikbudowlany.pl oferty pracy w branży budowlanej i pokrewnej dodaj ofertę Aplikuj

W serwisie pracownikbudowlany.pl codziennie pojawiają się oferty zatrudnienia dla różnych specjalistów w różnych częściach Polski. Na doświadczonych fachowców czeka praca za bardzo wysokie wynagrodzenie. Jednocześnie nie brakuje zainteresowanych ofertami.

Gdzie znaleźć pracownika budowlanego? Jeśli prowadzisz firmę budowlaną i szukasz pracowników na budowę, to skorzystaj z możliwości dodawania oferty zatrudnienia za darmo w popularnym serwisie ogłoszeniowym. W przypadku gdy szukasz zatrudnienia, śledź na co dzień oferty, które pojawiają się w tej witrynie. Z pewnością znajdziesz satysfakcjonujące propozycje. 

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *