Elewacja budynku pracownik budowlany rozwiazana budowlane na pracownikbudowlany.pl

Elewacja ograniczona tylko wyobraźnią

prefabrykowane panele elewacyjne ze spieków kwarcowych.

Zewnętrzna szata budynku może go wyróżnić, inwestorzy oczekują tego od projektów nowych apartamentowców i budynków usługowych. Efekt jednak w największym stopniu zależy od dostępnej technologii. Wybór ograniczony do dwóch skrajności – złożonych systemów strukturalnych. Ścian kurtynowych z jednej strony lub tradycyjnego tynku z drugiej nie pozostawia żadnej przestrzeni dla większości budynków mieszkalnych, a także mniejszych usługowych. Powszechnym wyborem będzie tu więc tynk, dostępny w dziesiątkach rodzajów i setkach kolorów. Na porowatym tynku stopniowo osiada jednak  pył i biegiem lat jednak. Niezależnie od wybranego pierwotnie koloru, jego barwa podąża do szarości.

Kamień – naturalne piękno i ryzyko

Pięknie Inaczej zachowa się oczywiście lśniąca świetnością elewacja z polerowanego kamienia naturalnego, będzie trwała. Deszcz zmyje większość zabrudzeń, a proste mycie przywróci jej oryginalny wygląd. Ale też, poza wielokrotnie wyższym kosztem, to prawdziwe wyzwanie konstrukcyjne. Poszczególne płyty z kamienia naturalnego ważą po kilkaset kilogramów lub więcej. Oczywiście stosowano je od historycznych czasów i wykwalifikowani majstrowie kamieniarscy radzili sobie z montażem. Ale, po pierwsze, nie ma zastępowalności pokoleń w tej branży i coraz trudniej znaleźć doświadczoną grupę kamieniarską, a zatrudnianie amatorów… cóż, skutki upadku nawet z niewielkiej wysokości półtonowej płyty kamiennej porównać można chyba tylko do małej bomby lotniczej.

Ponadto w minionych czasach nie przywiązywano tak istotnej wagi do izolacyjności cieplnej ścian zewnętrznych i płyty z kamienia naturalnego wieszano na zagłębionych w murze stalowych kotwach. Dziś jednak, osiągnięcie wymaganej obowiązującymi warunkami technicznymi izolacyjności termicznej. Wymaga co najmniej kilkunastocentymetrowej warstwy izolacji termicznej. Która w każdym przyjętym wariancie będzie materiałem lekkim i porowatym, który nie utrzyma kotwy przeznaczonej do tak dużych obciążeń.

Spieki kwarcowe – przyjazna wykonawcy technologia XXI wieku.

Rozwiązaniem łączącym trwałość i prestiż fasady z kamienia naturalnego z wymaganymi dziś  parametrami termicznymi i realiami wykonawczymi jest zastosowanie nowej klasy materiałów. Wielkoformatowych spieków kwarcowych, przemysłowo formowanych w prasach w temperaturze ponad 1200 st. C. Wytwarzane w tej technologii płyty mają na ogół do 3m długości i 3-4 mm grubości. Można je łatwo ciąć i kleić do różnych powierzchni.

Trwałość i wszechstronność

Od kilkudziesięciu lat stosowane są jako okładziny posadzek i ścian w najbardziej wyszukanych aranżacjach wnętrz, ale w ostatnim czasie opracowano też kompletne systemy montażu lekkich termoizolacyjnych paneli elewacyjnych. Z zewnętrzną powierzchnią ze takiego spieku. Estetycznie rozwiązanie jest daleko bardziej efektowne w porównaniu do płyt z kamienia naturalnego. Przede wszystkim dzięki nieograniczonej palecie faktur i kolorów, możliwych do otrzymania w powtarzalnych partiach, przy zachowaniu wszystkich zalet kamienia . Trwałości, braku charakterystycznych dla paneli z tworzyw sztucznych i metalu starzeniowych odkształceń – falowania powierzchni oraz łatwego utrzymania czystości. Montaż systemowych paneli jest przy tym, szybki, gwarantuje uzyskanie wymaganych parametrów izolacyjności cieplnej i w efekcie mieści się w rozsądnym budżecie.

Systemowy panel elewacyjny Thermolam z okładziną ze spieku kwarcowego

https://www.laminam.pl/
https://architektura.info/prawo/warunki_techniczne_budynki/zalacznik_2_wymagania_izolacyjnosci_cieplnej_i_inne_wymagania_zwiazane_z_oszczednoscia_energii

Oferty Pracy przy elewacjach murach ociepleniach

Oferty pracy / zleceń przy elewacjach murach na pracownikbudowlany.pl

Poszukujesz odpowiedznich pracowników brygad budowlanych

Portal pracownikbudowlany.pl jest branżową platformą na której są prezentowane oferty pracy zleceń jedynie z branży budowlanej i pokrewnej. Dodaj ogłoszenie o pracę dla specjalistów, montażystów, brygad zajmujących się montażem elewacji, fasad,

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *